Jak przygotować się do menopauzy

Kształtowanie postaw pozytywnych

Relatywnie niewiele starszych kobiet cieszy się prestiĹźem społecznym po części przynajmniej dlatego, Ĺźe w wieku średnim stają się „niewidzialne” dla otoczenia. ToteĹź dalsza przyszłość budzi czasami mieszane uczucia, nawet u osĂłb wyjątkowo aktywnych z niezaprzeczalnymi sukcesami w pracy domowej czy teĹź zawodowej. Warto pomyśleć nad tym czego udało ci się dokonać do tej pory. MoĹźliwe, Ĺźe dzięki temu nabierzesz nowego zapału, by zdecydować o swojej przyszłości.

ZastanĂłw się więc – co zrobić? Ĺźyć dalej jak dotychczas czy teĹź coś zmienić, np. zredukować obowiązki? W miarę zbliĹźania się wieku emerytalnego dobrze jest teĹź nauczyć się odczuwać radość związaną z wolnym czasem i róşnymi sposobami spędzania go. Pomyśl o tym, co cię interesuje, pociąga, przestań wkładać serce w to czego nie lubisz robić, np. w porządki. TwĂłj potencjał wcale się nie wyczerpał, a co więcej, dzięki doświadczeniu zdobyłaś pewność siebie dzięki ktĂłrej będziesz w stanie sprostać wielu nowym wyzwaniom.

Jeśli decenimy siebie, wszelkie cele będą możliwe do osiągnięcia. Wszyscy musimy dawać z siebie jak najwięcej każdeg dnia, miesiąca, roku. Kiedy zabraknie nam energii, zezłośćmy się porządnie na coś, zwłaszcza jeśli do tej pory byliśmy specjalistami w dziedzinie tłumienia gniewu, dajmy mu upust i potraktujmy go jak siłę napędową. Nabierzmy szacunku do siebie, do wiary we własne siły, w przeciwnym razie będzie nam cieżko poradzić sobie z ludźmi.

Kobiety w starszym wieku są niezwykle spostrzegawcze oraz mądre, zrĂłb więc z tego uĹźytek i nie unikaj kontaktĂłw z nimi – sporo się od nich dowiesz. Zapomnij o swoich słabościach, a wypunktuj to co jest twoim atutem, co mocną stroną i bierz się do roboty. KaĹźdy z nas potrafi znacznie więcej niĹź mu się wydaje. Wystarczy tylko chwila porządnej refleksji i na pewno pojawi się w naszej głowie cała lista talentĂłw, osiągnięć i moĹźliwości. Dokonaj przeglądu swoich dotychczasowych doświadczeń oraz umiejętności i na podstawie tego opracuj plan najbardziej zgodny z twoimi potrzebami i zdolnościami.


Zadaj sobie następujące pytania:

  • w czym jestem dobra?
  • co chciałabym robić?
  • jak udoskonalić swoje umiejętności?
  • jak najlepiej wykorzystać swoje umiejętności?
  • ustal realny plan działania i skreślaj kaĹźdy punkt, ktĂłry udało ci się juĹź zrealizować.

 


Napisz komentarz

Top